Хімічний аналіз води

Хімічний аналіз води

Вода – джерело життя. Тому кожен споживач зацікавлений в точних даних про її якість. Визначити це може тільки лабораторний аналіз води. Розповімо докладніше, де і яким чином можна провести такі дослідження. 

Лабораторія води «УкрСпецАгроПродукт» 

Контроль якості води, який проводить лабораторія від компанії «УкрСпецАгроПродукт», має величезне значення для здоров'я людини, вибору систем очищення та профілактичних заходів, для сільськогосподарської діяльност, тощо. Довіряти проведення подібного аналізу слід надійним партнерам – акредитованим лабораторіям. 

Лабораторія від компанії «УкрСпецАгроПродукт» має ряд переваг: 

Досвід і надійність 

Лабораторія акредитована НААУ: Атестат № 2Н1045 ДСТУ ISO/IEC 17025, регулярно бере участь в міжлабораторних випробуваннях, підтверджуючи якість (точність) результатів своєї діяльності. 

Устаткування 

Лабораторія оснащена сучасним європейським обладнанням, що дозволяє швидко і точно визначити якість води за: 

 • органолептичними показниками; 
 • показниками безпеки; 
 • рівнем радіології. 

А також за основними показниками якості: 

 • жорсткість; 
 • загальне залізо; 
 • хлор залишковий; 
 • нітрати; 
 • поліфосфати;
 • тощо. 

Колектив фахівців 

У компанії «УкрСпецАгроПродукт» працюють кваліфіковані лаборанти, які постійно підтверджують свою спеціалізацію, а фахівці менеджменту оброблять Ваше замовлення швидко і якісно, що гарантує результат в точно обумовлений термін. 

Різноманітність методів і методик контролю якості води, в тому числі: хроматографічний і спектральний аналізи.

Ціна на лабораторний аналіз води 

Вартість досліджень, які проводить «УкрСпецАгроПродукт», залежить від ряду параметрів. Клієнтам, яких цікавить аналіз води в Кривому Розі, ціна лабораторних послуг, рекомендуємо звернути увагу на те, що вартість досліджень залежить від: 

 • обсягів; 
 • кількості показників, за якими необхідно провести перевірку. 

Тому вартість визначається індивідуально, відповідно до вимог і побажань замовника. Пересилання результатів (оригіналів документації) в межах України здійснюється безкоштовно.

Навіщо потрібен аналіз води 

Знання якостей і властивостей води, що споживається – життєво важлива інформація. Сфера застосування води різноманітна. В першу чергу, це стосується побутових цілей: 

 • приготування їжі; 
 • питний режим; 
 • прання та дезінфекція приміщень; 
 • полив садів і городів. 

Є й технічна сторона застосування води, яка стосується різних виробництв, сфери обслуговування, промисловості. 

Розглянемо, навіщо і кому потрібен аналіз води

ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ'Я ТА ЯКОСТІ ЖИТТЯ

Оскільки городяни отримують воду з централізованої системи водопостачання, на якість води впливають різні чинники, в тому числі технологія очищення, стан комунікацій, тощо. Вода, яка тече з кранів, далека від ідеалу. Тому важливо знати санітарно-епідеміологічний стан вживаної води, щоб уберегтися від захворювань. 

Це стосується й громадян, які використовують воду з колодязів та свердловин. Хімічний склад таких вод може бути різним за мінеральним складом, оскільки це залежить від пластів, через які тече вода. Цей фактор впливає на картину хронічних захворювань, яка спостерігається в тій чи іншій місцевості. Крім того, отримати отруєння водою з колодязів зараз простіше, ніж від водопровідної води, оскільки до джерел часто потрапляють нітрати з полів, з промислових відстійників, стоків. 

Щоб уникнути подібних ситуацій, необхідно провести якісний і точний аналіз води зі свердловини. Кривий Ріг – місто, в якому функціонує кілька типів водопостачання. Забруднення води відбувається, як з вини людини, так і через біологічні й хімічні процеси. Щоб уникнути цього, слід проводити дослідження питної води, особливо коли мова йде про дитячі установи, заклади громадського харчування, тощо – місця, де отруєння можуть носити масовий характер.

ЩОБ ЗАПОБІГТИ ЗАРАЖЕННЯ ІНФЕКЦІЯМИ ПІД ЧАС ВІДПОЧИНКУ НА ВОДІ

Виїжджаючи на водойми Кривого Рогу, щоб скупатися та оздоровитися, мало хто замислюється над тим, що річка – небезпечне середовище, в якому живуть шкідливі бактерії та мікроби. Щоб зберегти здоров'я відпочиваючих, в першу чергу дітей, які з'їжджаються до літніх таборів, керівництву баз відпочинку, пансіонатів та санаторіїв, розташованих біля річок або озер, слід перевірити воду на мікробіологію в Кривому Розі. Річка або інша водойма – це макросистема, біологічний склад якої постійно змінюється в залежності від зовнішніх факторів (ультрафіолету, тепла, рослинності, наявності носіїв інфекційних захворювань, тощо). Тому контроль за її змінами – важливий крок у збереженні здоров'я людини. 

ЩОБ ЗАПОБІГТИ ДОДАТКОВОГО ЗАБРУДНЕННЯ ГРУНТУ І ЗАГИБЕЛІ ВРОЖАЮ

Річкова вода – основне джерело зволоження ґрунтів, як для централізованих зрошувальних систем, так і для невеликих фермерських або індивідуальних садово-городницьких господарств. Від її мінерального наповнення залежить врожайність, якість плодів, стан ґрунту. Наприклад, великий вміст солей призведе до засолення ґрунтів, внаслідок чого подальше їх використання для сільськогосподарських потреб буде неможливим. Тому для фермерів важливий аналіз води для поливу. 

ДЛЯ ПРОДОВЖЕННЯ ТЕРМІНУ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ

Високий вміст лугу (осад у воді) часто призводить до механічних поломок побутової техніки – пральних машин, нагрівальних пристроїв, опалювальних парових котлів і колоно, тощо. Щоб попередити технічні несправності, до яких призводить якість води, необхідно встановлювати фільтри або застосовувати спеціальні пом'якшувальні засоби. Підібрати їх можна, точно знаючи мінеральний склад води. 

Це основні причини, які можуть спонукати, як простих споживачів, так і власників підприємств, аграріїв провести лабораторні дослідження води в Кривому Розі. 

У всіх описаних випадках важливо, щоб була проведена ретельна перевірка якості води. Кривий Ріг – один з регіонів, жителі якого гостро потребують досліджень такого роду. Щоб провести їх, зверніться до акредитованої лабораторії УСАП, яка видасть достовірні й точні результати.

Як ми працюємо 

Лабораторія УСАП надає послуги по всій території України. Етапи співпраці наступні: 

 • заповніть форму заявки та надішліть нам на ел.пошту: info@lab.biz.ua;
 • надішліть зразки Вашої продукції з актом відбору проб компанією-перевізником (безкоштовно); 
 • по закінченні досліджень, Ви отримаєте Протокол в електронному вигляді безпосередньо в день завершення випробувань; 
 • наступного дня ми надішлемо Вам оригінали документації. 

Чому варто довіряти лабораторії УСАП 

Якість нашої роботи та компетентність підтверджені акредитацією в НААУ, а також численними відгуками клієнтів, більшість з яких стають постійними партнерами. Кожному замовнику ми гарантуємо: 

 • високу точність і достовірність результатів випробувань продукції; 
 • своєчасне й оперативне проведення випробувань; 
 • надання протоколів точно в зазначені терміни; 
 • неупередженість і незалежність при проведенні випробувань; 
 • дотримання ділової етики, конфіденційність.

Лабораторія УСАП надає послуги досліджень якості води з 2013 року. В особі нашої компанії Ви матимете надійного та довгострокового партнера.

ОСНОВНІ ВИДИ ЗАБРУДНЕНЬ ВОДИ

Проблеми якості питної води становлять особливий інтерес для жителів територій, які отримують воду з Кривого Рогу. Особливо це важливо для великих міст, які мають справу з різними джерелами забруднень води – від недосконалих комунікаційних систем до зливу відходів виробництва в річки. Особливе значення в цьому відношенні набуває аналіз питної води. Кривий Ріг – один з тих населених пунктів, жителі якого потребують актуальних і точних даних стану питної води, оскільки мають справу з цілою низкою чинників, які негативно позначаються на її якості. 

Розглянемо детальніше, з якими основними видами забруднень стикаються жителі цього регіону: 

Побутові стічні води: каналізаційні зливи, фосфати, які вживають у якості миючих засобів. Це призводить до порушення мікробіології води. До неї потрапляють шкідливі для здоров'я людини хімічні речовини, а також різні бактерії, які можуть заподіяти тяжкий негативний вплив на здоров'я людини (кишкова паличка, холерний вібріон, шигелла, сальмонела та ін.), а також віруси. 

Тверді відходи 

Не секрет, що до річок, з яких вода надходить до кранів жителів міст і сел, викидають пластикові пляшки, пакети, будівельне сміття. Їх гниття, розкладання під впливом тепла, розчинення призводять до забруднення води. 

Промислові зливи 

На території Кривого Рогу діють підприємства важкої промисловості (металургійний комплекс, шахти, хімічні заводи і т.д.). Вони у величезних масштабах використовують воду на виробництві. В результаті їх діяльності у воду річки потрапляють солі важких металів: ртуті, фтору, міді, заліза, тощо. Це призводить до отруєнь і важких захворювань (онкологія, ниркова і серцева недостатність, цироз).

Забруднення в результаті діяльності аграрної промисловості 

У сільському господарстві активно використовують нітрати, пестициди, гербіциди, інсектициди. Вони вимиваються з ґрунту або потрапляють в ґрунтові води, отруюють річки та підземні водні резервуари, проникають в глибокі шари ґрунту, через що забруднюється також джерельна вода. 

Атмосферні опади 

Щорічно в повітря викидається сажа, попіл, отруйні хімічні речовини, які осідають у верхніх шарах атмосфери та випадають на землю у вигляді кислотних дощів. Крім того, сніги під час паводків навесні забирають з собою частину хімікатів, які використовували для обробки ґрунту. Все це потрапляє в річки, а після в крани споживачів. 

Подібні забруднення води завдають серйозної шкоди здоров'ю людини: 

 • руйнується емаль зубів; 
 • виникають спалахи гепатиту, дизентерії, холери; 
 • порушується формування кісткової тканини через надлишок заліза; 
 • підвищується рівень нервових розладів та онкологічних захворювань (впливає свинець, кадмій, хром, бензапірен, хлор, які є у воді
 • страждає печінка і нирки; 
 • провокують безпліддя та генетичні мутації. 

Таким чином, інформація про те, що ми п'ємо, має найважливіше значення. Перший крок у формуванні картини якості води – це  хімічний аналіз води в Кривому Розі, проведений в певний період часу спеціалізованою лабораторією. Його можуть замовляти як спеціальні служби, так і громадяни. 

Контроль якості води важливий не тільки для побутової, але і сільськогосподарської, промислової сфери. Від нього залежить оптимізація екологічного менеджменту, якість продукції, робота механізмів, стан ґрунтів. Тому важливо довіряти проведення аналізу якості води перевіреним лабораторіям. УкрСпецАгроПродукт – атестована лабораторія, результати діяльності якої визнаються як вітчизняними, так і міжнародними учасниками ринку. 

УСАП надає лабораторні послуги українським виробникам, імпортерам та експортерам, аграрним холдингам, фермерським господарствам, приватним підприємцям, торговим представництвам, а також іншим зацікавленим особам або організаціям. 

Для отримання докладної консультації щодо лабораторних досліджень якості води, зверніться до наших менеджерів будь-яким зручним способом або замовте зворотній дзвінок.

В нашей лаборатории можно заказать:
Замовте послугу просто заповнивши форму