Згідно Декрету Кабінету Міністрів №46-93 «Про стандартизацію і сертифікацію» з 1 січня 2018 року припиняє своє існування Державна система сертифікації (УкрСЕПРО), що спрощує процедуру підтвердження якості продукції.
Якщо раніше виробники мали підтверджувати відповідність продукції в рамках ГОСТів, багато з яких вже не є актуальними, то добровільна сертифікація дозволяє виробнику самостійно вибрати характеристики своєї продукції, які він бажає підтвердити для споживача.
Хто тепер буде видавати сертифікат відповідності?
З 2001 року в Україні було створено Національне агентство з акредитації (НААУ), яке, за аналогією з європейськими країнами, наділяє органи сертифікації повноваженнями на проведення робіт з оцінки відповідності продукції.
На заміну сертифікації УкрСЕПРО приходить сертифікат, виданий акредитованим органом.
Яка продукція підлягає обов'язковому підтвердженню?
З 2018 року обов'язкове проведення оцінки відповідності вимогам технічних регламентів (згідно ЗУ «Про технічні регламенти та процедури оцінки відповідності»).
Технічний регламент - документ, що встановлює обов'язкові вимоги до об'єктів технічного регулювання (продукції, в т.ч. будівель, конструкцій, процесів виробництва, експлуатації, зберігання і т.д.).
Виробник продукції складає декларацію про відповідність на підставі протоколу випробувань введених в обіг товарів, які є об'єктами технічних регламентів:
- побутова техніка
- телекомунікаційне обладнання
- побутова електронна апаратура
- освітлювальні прилади
- електроінструменти
- іграшки, обладнання для відпочинку та спорту
- медичні вироби
- пристрої моніторингу і контролю
- автоматичні пристрої роздачі і дозування продукції.
Проконсультуватися з питань декларування та сертифікації продукції можна по телефону
+38 050 315 30 25