Скасування обов'язкової сертифікації в Україні

Скасування обов'язкової сертифікації в Україні

Згідно Декрету Кабінету Міністрів №46-93 «Про стандартизацію і сертифікацію» з 1 січня 2018 року припиняє своє існування Державна система сертифікації (УкрСЕПРО), що спрощує процедуру підтвердження якості продукції.

Якщо раніше виробники мали підтверджувати відповідність продукції в рамках ГОСТів, багато з яких вже не є актуальними, то добровільна сертифікація дозволяє виробнику самостійно вибрати характеристики своєї продукції, які він бажає підтвердити для споживача.

Хто тепер буде видавати сертифікат відповідності?

З 2001 року в Україні було створено Національне агентство з акредитації (НААУ), яке, за аналогією з європейськими країнами, наділяє органи сертифікації повноваженнями на проведення робіт з оцінки відповідності продукції.

На заміну сертифікації УкрСЕПРО приходить сертифікат, виданий акредитованим органом.

Яка продукція підлягає обов'язковому підтвердженню?

З 2018 року обов'язкове проведення оцінки відповідності вимогам технічних регламентів (згідно ЗУ «Про технічні регламенти та процедури оцінки відповідності»).

Технічний регламент - документ, що встановлює обов'язкові вимоги до об'єктів технічного регулювання (продукції, в т.ч. будівель, конструкцій, процесів виробництва, експлуатації, зберігання і т.д.).

Виробник продукції складає декларацію про відповідність на підставі протоколу випробувань введених в обіг товарів, які є об'єктами технічних регламентів:

- побутова техніка

- телекомунікаційне обладнання

- побутова електронна апаратура

- освітлювальні прилади

- електроінструменти

- іграшки, обладнання для відпочинку та спорту

- медичні вироби

- пристрої моніторингу і контролю

- автоматичні пристрої роздачі і дозування продукції.

Проконсультуватися з питань декларування та сертифікації продукції можна по телефону

+38 050 315 30 25

На всі питання, які виникнуть в процесі відбору Ви можете отримати відповідь