Маркування харчових продуктів

Компанія «УСАП» пропонує послуги з маркування харчової продукції «під ключ», а саме:

  • для виробників та імпортерів: розробка маркування з урахуванням вимог законодавства України;
  • для експортерів: розробка маркування товарів продовольчої групи з урахуванням вимог регламентів країн, до яких запланований експорт, переклад маркування.

Компетентні спеціалісти «УСАП» у галузі маркування харчової продукції допоможуть уникнути фінансових та репутаційних втрат, які загрожують підприємству внаслідок порушень вимог до маркування: штрафних санкцій, відмови в експорті або імпорті, недопущення продукції в обіг або зняття партій продукції з реалізації з її подальшою конфіскацією, низький рівень довіри до продукції з боку споживачів або потенційних партнерів.

Вимоги до маркування харчової продукції в Україні

Вимоги до інформації, що розміщується на упаковках харчових продуктів, регламентуються ЗУ "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів". Основа вимог законодавства полягає в наступному: маркування продуктів харчування має бути виключно правдивим та повним, таким, завдяки якому споживач зможе отримати про продукт повноцінне уявлення ще до моменту покупки, та на підставі цього прийняти рішення – чи задовільняє продукт його потреби. На упаковці харчової продукції обов'язково мають бути розміщені, як мінімум, наступні дані:

  • назва продукту, фізичний стан, склад;
  • інформація про вміст алергенів та ГМО;
  • термін придатності, в тому числі вплив на термін придатності будь-яких умов (наприклад, при зберіганні у певному температурному режимі, термін зберігання після приготування або відкривання герметичної упаковки, тощо);
  • умови зберігання.

Фахівці «УСАП» допоможуть з розробкою маркування з урахуванням описаних вимог до змісту, а також до оформлення – законом встановлено вимоги до розміру шрифтів, залежно від розмірів упаковки, додаткового виділення деякої інформації та ін.

Вимоги до маркування харчової продукції, призначеної для експорту

Компанія «УСАП» пропонує виробникам, які планують розширення ринків збуту за рахунок експорту, розробку маркування продовольчих товарів відповідно до вимог тих країн та регіонів, де реалізовуватиметься продукція. Наприклад, у країнах ЄС вимоги до маркування встановлені Регламентом (ЄС) № 1169/2011. Додатково знадобиться розміщення на етикетці продукції Харчової декларації, що включає, в обов’язковому порядку, таку інформацію:

  • енергетична цінність товару;
  • рівень вмісту жирів, насичених вуглеводнів, карбогідратів, цукру, білків та солей;
  • вміст ароматизаторів та домішок із зазначенням їх назв або Е-індексів.

Також фахівці «УСАП» врахують при розробці маркування продукції специфічні вимоги до тієї чи іншої підгрупи продовольчих товарів. Для отримання детальної консультації залишайте заявку на нашому сайті або зателефонуйте за вказаними номерами телефону.

Замовте послугу просто заповнивши форму