Атестація вимірювальних лабораторій

Атестація вимірювальних лабораторій

Із змінами в законодавстві виділився єдиний і зручний стандарт атестації вимірювальної лабораторії, який є не тільки дешевше в розробці, в порівнянні зі стандартами більш вузької спеціалізації, а й є ефективним інструментом у якості основи для розвитку лабораторії. 

СИСТЕМА ОЦІНКИ СТАНУ ВИМІРЮВАНЬ В МЕТРОЛОГІЧНИХ СЛУЖБАХ І ЛАБОРАТОРІЯХ ПІДПРИЄМСТВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ

Мета системи менеджменту вимірювань за ДСТУ ISO 10012:2005 полягає в управлінні вимірювальним обладнанням і процесами вимірювань, що дозволяє контролювати достовірність результатів вимірювань параметрів, які впливають на якість продукції. 

Розробка системи ISO 10012 з видачею свідоцтва може зайняти до 1 місяця (для найбільш складної специфікації), в більшості випадків вся процедура з впровадженням займає 2 тижні. 

Впровадження системи оцінки вимірювання

Етап I 

 • Розробка і впровадження в діяльність лабораторії елементів системи управління. 
 • Повірка чи калібрування обладнання – визначається виходячи з області вимірювань і об'єктів аналізу згідно ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність». 
 • Розробка керівництва з якості. 
 • Формування паспорта лабораторії. 
 • Підбір координатора міжлабораторних порівнянь. 
 • Підтвердження технічної компетентності вимірювальних можливостей. 

Етап II 

 • Подача заявки на атестацію. 
 • Експертиза наданих документів. 
 • Проведення аудиту на місці. 
 • Видача свідоцтва і області діяльності.

За результатами буде видано Свідоцтво про атестацію (термін дії 3 роки) і Сфера об'єктів і процесів системи вимірювань (область атестації), де вказуються найменування об'єктів вимірювань і процесів, методики вимірювань і показники досліджень. 

Згідно з умовами даного стандарту протягом терміну дії Свідоцтва передбачений один плановий моніторинг (аудит) дотримання вимог. 

Особливості атестації за ДСТУ ISO 10012

Стандарт ДСТУ ISO 10012 не поширюється на роботи з оцінки відповідності і не надає повноважень стандарту ISO 17025 (акредитованої лабораторії), але в повній мірі покликаний задовольнити потреби лабораторій при підприємствах, лабораторій при організаціях різного напрямку діяльності – в тому числі з вузькою спеціалізацією або діючих при установах. 

Отримати свідоцтво про атестацію ДСТУ 10012 від державного повірника можна швидко – процедури систем ІСО 10012 побудовані з орієнтацією на об'єднання лабораторій в єдині стандарти вимірювань, визнані міжнародно. Тому перехід до розширеної компетенції з акредитацією згідно стандарту 17025 буде більш швидким і легким. 

Наші експерти допоможуть Вашій організації підготувати всю необхідну документацію для успішного проходження атестації за ДСТУ ISO 10012. Також ми надаємо послуги в рамках атестації бактеріологічних лабораторій, або лабораторій зі складною філіальної структурою.

Для отримання комерційної пропозиції з вартістю розробки надайте нашому експерту: 

 • форму 8 з паспорта лабораторії – для діючих лабораторій; 
 • повний перелік робіт, які будуть виконуватися для визначення обсягів розробки Сфери об'єктів – для нових лабораторій в стадії організації та відкриття. 

ЗАПРОШУЄМО ВАС СКОРИСТАТИСЯ ПОСЛУГАМИ КОМПАНІЇ УКРСПЕЦАГРОПРОДУКТ ДЛЯ ОТРИМАННЯ СЕРТИФІКАТА АТЕСТАЦІЇ ЛАБОРАТОРІЇ ЗА ДСТУ/ISO 10012:2005. 

За детальною консультацією щодо процедури атестації лабораторії по ISO 10012, зверніться до наших менеджерів будь-яким зручним способом або замовте зворотній дзвінок.

Замовте послугу просто заповнивши форму