Сертифікат ISCC як можливість реалізувати продукцію в країнах ЄС

Сертифікат ISCC як можливість реалізувати продукцію в країнах ЄС

Фермерські господарства як і зернотрейдери стали заручниками звуження транспортних сполучень для експорту зернових крупними партіями. То ж здебільшого фермерські господарства та зберігачі змушені шукати будь який спосіб збути агропродукцію за прямими експортними контрактами. . 

Звертаючись напряму до закордонних покупців, отримують вимогу в Сертифікаті ISCC . 

Експерт УСАП роз’яснить процес отримання сертифікату ISCC .

Перше що потрібно знати, що схемами сертифікації ISCC –передбачають оцінку відповідності виробничих потужносте. Тобто сертифікується саме виробництво, а не партія товару, що робить його біль довготривалим та коштовним. Весь процес від підготовки до отримання сертифікату триває від 30 до 60 календарних днів, в залежності від обсягів господарства (виробництва). 

 Підготовка до сертифікації

Процес підготовки до сертифікації ISCC, являє собою створення низки внутрішніх письмових документів (процедур, настанов) , які регламентують дотримання підприємством у вимогах до :

 • Екологічних норм;
 • Соціальних стандартів, 
 • Правових аспектів, 
 • Заходів з охорони праці
 • Ощадливого природокористування.

Кількість процедур залежить від типу/виду господарства (виробництва) та різновиду культур що збираються, зберігаються чи перероблюється у готовий продукт. 

Розрахувати викиди парникових газів в атмосферу

Розрахунки ВПГ – не завжди вимагаються компетентним органом з сертифікації ISCC.

Розглянемо умови за яких необхідно здійснювати розрахунки шляхом побудови калькулятора викиди парникових газів в атмосферу:

 • при експорті кукурудзи до країн ЄС;
 • при сертифікації задіються етап переробки на біопаливо;
 • при контрактних умовах покупцем вказано чисельне значення викидів СО2 в кгСО2/т сух продукції або гСО2/MJ палива.

Важливо знати, що розрахунок здійснюється шляхом побудови електронного калькулятора за методикою рекомендованою RED II (Директива з відновлювальних джерел. Нормативний документ ISCC EU).

Навчання ISCC

Персонал задіяний у підтримці системи якості на підприємстві, обов’язково повинен пройти навчальний кус на напрямком ISCC і мати обов’язкове підтвердження у вигляді Сертифікату від компетентного навчального центрую. 

Сертифікація ISCC

Наступний етап це вибір компетентного органу з сертифікації ISCC з переліком яких можна ознайомитися на сайті www.iscc-system.org : 

 • Укласти договір з компетентним органом з сертифікації сертифікацію ISCC EU 
 • Подати онлайн-заявку до ISCC Асоціації. 
 • Успішно пройти Сертифікаційний аудит на місці. 
 • Отримання сертифікату. 

УСАП радо допоможе вашій компанії скоротити шлях та видатки в отриманні сертифікату ISCC який підтверджує стале виробництво та викидів вуглецю і дозволяє експортувати зернові (зерно злакових та олійних культур) та продукцію їх переробки (олія, жирні кислоти, шроти, біоетанол, біодизель, біометан) до країн ЄС.

На всі питання, які виникнуть в процесі відбору Ви можете отримати відповідь