Сертифікація сиру і молочних продуктів

Сертифікація сиру і молочних продуктів

На жаль, компанія УСАП (УкрСпецАгроПродукт) в даний момент не сертифікує сир і молочні продукти.

Молоко, молочні продукти і сири є одними з найбільш затребуваних в раціоні харчування людини. Крім того, деякі з них, наприклад, сухе молоко, використовують при приготуванні сухих сумішей, які заміняють немовлятам молоко матері. Очевидно, що питання безпеки даного виду продукції виходять на перший план.

В Україні, відповідно до наказу Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики №28, виробники і імпортери молока і молочних продуктів звільнені від обов'язку їх обов'язкової сертифікації. Однак слід пам'ятати, що єдиним документом, який свідчить споживачеві про безпеку продукту і його відповідність технічним стандартам, є сертифікат відповідності.

Сертифікат відповідності на молоко, молочну продукцію і сири - це письмовий документ, в якому незалежна особа підтверджує, що перераховані продукти відповідають заявленим характеристикам. Виробники та імпортери можуть отримати його, пройшовши процедуру добровільної сертифікації.

Особливо актуально це питання стоїть в зв'язку з тим, що виробник, який бажає експортувати молочну продукцію за кордон, зокрема в країни ЄС, зобов'язаний мати сертифікат відповідності, який відповідає досить жорстким європейським регламентам. Природно, що вітчизняний споживач має право мати подібні гарантії безпеки і на українському ринку.

Особливості сертифікації молока і молочних продуктів

Добровільна сертифікація молочної продукції передбачає підтвердження її відповідності заявленим медико-біологічним і санітарним характеристиками за такими критеріями:

вміст токсичних елементів;

вміст антибіотиків;

зміст гормональних препаратів;

Мікробіологічні показники;

зміст радіонуклідних елементів.

Також підтверджується право виробника або імпортера позначати продукцію як «молоко», «сир», «молочний продукт», адже в разі використання сторонніх добавок, не властивих натуральному молочному продукту (наприклад, заміна молочного жиру рослинним), споживач повинен бути про це відповідним чином поінформований (позначення «молокомісткий продукт» або «сирний продукт»).

Обов'язковий ветеринарний контроль молочної продукції

Також слід враховувати дуже важливий момент - молоко, молочна продукція і сири відносяться до виду продукції, поширення, експорт або імпорт якої в обов'язковому порядку повинен бути схвалений державною службою ветеринарного контролю. Позитивний висновок цієї служби означає, що здоров'я тварин, від яких було отримано молоко, відповідає ветеринарним нормам, а на виробництві дотримані необхідні санітарно-гігієнічні умови.

Якщо такий висновок отримує вітчизняний виробник або експортер, необхідне підтвердження отримують в результаті процедури підтвердження відповідності критеріям ветеринарним умовам.

У разі імпорту молока, молочної продукції та сирів при проходженні митного контролю надається ветеринарний сертифікат, завірений належним чином. Його складають на мові країни походження та українською мовою.

Сертифікат відповідності молока та молочних продуктів - це не тільки підтвердження якості продуктів, а й свідчення соціальної відповідальності його виробника або імпортера.

На всі питання, які виникнуть в процесі відбору Ви можете отримати відповідь