Сертифікація дитячої продукції

Сертифікація дитячої продукції

Безпечність продукції, призначеної для дітей, має особливе значення. Адже дитина, на відміну від дорослого, не в змозі контролювати характеристики продукції, а значить, поширення на ринку дитячих товарів має бути включено в систему превентивного виключення можливих ризиків. 

Відомо, що для дитячого одягу, взуття, іграшок, дитячого харчування та інших товарів для дітей обов'язкова сертифікація не потрібна. Чи означає це, що юні споживачі законодавчо не захищені? Зовсім ні. Давайте розберемося в цьому питанні. 

Дія Технічних регламентів на дитячу продукцію

Технічний регламент – це нормативний документ, який має силу закону та містить перелік норм і вимог до якості товарів або послуг. Законодавством України також встановлено, що в разі відсутності національного технічного регламенту на певні товари або послуги мають силу відповідні технічні регламенти Європейського союзу. 

Таким чином, будь-яка продукція, яка підпадає під дію технічного регламенту, повинна відповідати його вимогам. В Україні діє «Технічний регламент безпечності дитячих іграшок», який визначає вимоги безпечності та правила обігу на ринку даного виду продукції. Для підтвердження відповідності їм виробник або імпортер декларує її відповідно до встановлених процедур або проходить добровільну сертифікацію своєї продукції. 

«Технічний регламент щодо правил маркування харчових продуктів» містить перелік вимог до маркування продуктів харчування, в тому числі дитячих. Воно повинна містити вичерпні відомості про склад, енергетичну і поживну цінність продуктів, вміст у них ГМО, добавок та багато іншого. 

Звернувшись до фахівців компанії «УСАП», Ви зможете визначити, який шлях підтвердження якості та відповідності продукції є оптимальним для Вашої компанії. 

Дія Законів України

У сфері забезпечення безпечності дитячої продукції, а саме одягу та продуктів харчування, діють Закони України: 

  • Закон «Про основні засади та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» визначає основні вимоги до якості продуктів харчування. 
  • Закон України «Про дитяче харчування» конкретизує попередній, встановлює перелік вимог до продуктів дитячого харчування, сировини, з якої вони виготовлені, технологій, а також встановлює відповідальність за його дотримання чи порушення. 
  • Дуже важливим є закон «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення України». На його підставі існують норми про санітарно-гігієнічні експертизи та оцінку окремих видів сировини й продукції. 

Як оформити сертифікат відповідності на продукцію для дітей

Як ми бачимо, вимоги до якості та безпечності дитячої продукції насправді регламентуються безліччю нормативних документів. Як розібратися з усіма вимогами і регламентами, нічого не упустити та який найкращий спосіб повідомити споживача, що пропонований товар відповідає їм усім в повній мірі? 

Сертифікат відповідності якості дитячої продукції – це документ, в якому незалежна уповноважена експертна організація підтверджує, що товар для дітей є безпечним для використання та відповідає вимогам законів, технічних регламентів, тощо. 

Будь-який виробник або імпортер може пройти процедуру добровільної сертифікації свого товару для маленьких споживачів, підтверджуючи свою сумлінність та соціальну відповідальність. 

Компанія «УкрСпецАгроПродукт» здійснює такі роботи: 

  • сертифікація іграшок; 
  • сертифікація харчування для дітей, в т.ч. консервів та сухих сумішей; 
  • сертифікація дитячого одягу; 
  • сертифікація дитячого посуду; 
  • сертифікація меблів для дітей та візків;
  • інше.

Для отримання докладної консультації щодо сертифікації іграшок та інших товарів для дітей, зверніться до наших менеджерів будь-яким зручним способом або замовте зворотній дзвінок. 

Ми працюємо по всій Україні: в Києві, Одесі, Миколаєві, Дніпрі, Чернігові, Запоріжжі, Харкові та інших містах і областях!

Замовте послугу просто заповнивши форму