Сертифікація продуктів харчування

Сертифікація продуктів харчування

Незважаючи на те, що законодавством України не передбачена обов'язкова сертифікація більшості видів харчової продукції, наявність у виробника або імпортера сертифіката відповідності – найважливіший маркетинговий та комерційний інструмент, який підтверджує незалежної стороною відповідність діючим в нашій країні нормам і вимогам до безпечності, складу та позначення харчових продуктів. Всі оператори ринку харчової продукції зобов'язані забезпечувати якість і безпечність продукції. Підтвердити таку відповідність може Сертифікат на продукцію. 

Сертифікація продуктів харчування – це процедура підтвердження її заявленої якості, а орган із сертифікації (наприклад, компанія «УкраСпецАгроПродукт») – незалежна сторона, що має акредитацію та володіє експертними й технічними можливостями надати кваліфіковану оцінку досліджуваного продукту. 

Харчова продукція, що підлягає обов'язковій сертифікації

В Україні обов'язкова сертфіікація потрібно тільки деяким видам міцного алкоголю (різні види спиртів). До особливостей підтвердження відповідності якості цих продуктів відноситься необхідність заявнику надавати ліцензії на право виробництва. Виготовлення ректифікованих спиртів можливо тільки на підприємствах, що належать державі. 

Добровільна сертифікація харчової продукції

Якщо виробник або імпортер приймає рішення про підтвердження заявлених характеристик продуктів харчування, він може пройти цю процедуру добровільно. Зауважимо, що для більшості торгових мереж наявність сертифіката відповідності є одним з основних аргументів для укладення договорів постачання. Також наявність Сертифікату служить перевагою при участі в тендерах на державні закупівлі. 

Системи сертифікації харчової продукції

Сертифікація харчової продукції власного виробництва може проводитися за кількома схемами, обираючи ту, яка найбільш відповідає вимогам та умовам заявника. При цьому потрібно враховувати, в разі добровільного проходження процедури для потреб декларування відповідності, різницю в термінах дії сертифікатів, обираючи оптимальний шлях проходження процедури. 

Необхідно пам'ятати, що якість продуктів харчування підтверджується також санітарно-гігієнічними та ветеринарними висновками, а процес отримання сировини для їх виготовлення в деяких випадках (виробництво продуктів дитячого харчування) законодавчо регламентований. 

При сертифікації продуктів харчування іноземного виробництва зі схеми виключаються варіанти, які передбачають обстеження виробництва, проте імпортер зобов'язаний додатково надати документи, що підтверджують походження продукту і, за потреби, висновки органів санітарного, ветеринарного та фітоконтролю країни походження. Вся документація повинна бути оформлена належним чином. Також імпортер може оформити свідоцтво про визнання відповідності – документ, який свідчить про те, що сертифікат (декларація) відповідності виробника з країни походження визнається чинним в Україні. 

Розібратися з усією необхідною документацією, обрати оптимальну схему допоможуть фахівці компанії «УкрСпецАгроПродукт».

Важливо знати, що в Україні діє Технічний регламент щодо правил маркування харчових продуктів. У ньому визначені вимоги та правила опису харчового продукту, його повної та однозначної ідентифікації, зазначення складу, енергетичної цінності та багато іншого. Також його норми відображають деякі елементи екологічної оцінки продукту (наявність ГМО, харчових добавок, консервантів). Сама ж екологічна сертифікація харчової продукції за міжнародною системою стандартів в сфері екологічного управління ISO 14024 дозволяє отримати заявнику сертифікат відповідності екологічним стандартам та ліцензію на право використання позначки «зелений журавлик» протягом трьох років. Володарі такого знака вносяться в національні та міжнародні реєстри продукції поліпшеної якості.

Порядок сертифікації харчової продукції

Досить складний порядок проходження обов'язкової або добровільної сертифікації харчової продукції, включаючи прийняття рішення про схему проходження процедури, підготовку переліку документів, вчинення інших дій передбачає наявність певних знань і досвіду. Тому залучення спеціалізованих організацій дозволяє заявнику заощадити час і кошти. 

Заявнику необхідно всього лише укласти з компанією договір, скласти заявку та надіслати безкоштовно зразки на експертизу. Фахівці «УкрСпецАгроПродукта» проведуть необхідні дослідження та складуть протокол з висновками відповідно до прийнятої схеми сертифікації. Він служить підставою для видачі заявникові сертифіката відповідності. 

Доступна ціна, оперативні терміни й широка географія надання послуг (Київ, Одеса, Кропивницький, Кривий Ріг, всі міста і області України) – вагомі аргументи на користь співпраці з професіоналами компанії «УкрСпецАгроПродукт». 

Для отримання докладної консультації щодо сертифікації харчової продукції, зверніться до наших менеджерів будь-яким зручним способом або замовте зворотній дзвінок.

Замовте послугу просто заповнивши форму